Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

18/11/2016 14:40  Riigiametnike klubi tähistas 21. oktoobril maakonna aastapäeva
Eelmisel aastal võttis Eesti riigiametnike klubi südameasjaks hakata tähistama tähtsat päeva Ida-Viru maakonna ajaloos. Tänavu möödus maakonna eelkäija Alutaguse muinaskihelkonna esmamainimisest ametlikes dokumentides 693 aastat.
 
Kahtlemata on tegu märkimisväärse ajaloohetkega selles unikaalses piirkonnas, millest nüüdseks on kujunenud edukas maakond siin elavate ja töötavate suurepäraste inimestega.

Tähistasime Alutaguse päeva 21. oktoobril Jõhvi raekojas, kuhu olid palutud kõik Ida-Virumaal avalikus sektoris töötavad inimesed ja nende kaaslased. Üritusel astusid üles ajaloolane Vallo Reimaa, koomik Sander Õigus, legendaarne rokkbänd Terminaator ja DJ Janek Tennosaar. Pakuti kokteile ja maitsvat magustoitu.

Jõhvi raekoda on maakonna aastapäeva korraldamiseks üks mõnusalt hubane paik. Hoone teise korruse saal on avar ja suurepärase akustikaga. Oleme korraldanud seal edukalt ka vabariigi aastapäeva.

Iga üritus ja õhtu on alati eriline ning täiesti omamoodi meeleoluga. Õhtu avas sündmuse tausta tutvustava kõnega Vallo Reimaa. Tema positiivne meel ja entusiasm on nakkav ja haarab täiesti kaasa. Juba eelmisel aastal, kui esimest korda maakonna aastapäeva tähistasime, tutvustas ta meile sündmuse tagamaad ja tähtsust. Reimaa rõhutas, et kõik inimesed, kes on kuidagi Ida-Virumaaga seotud, võiksid selle üle uhkust tunda ja julgelt meie maakonna nimel edasi tegutseda. Et aga saaksime veelgi parema ülevaate ja teadmised nendel ammustel aegadel meie maakonnas toimunust, siis pühendame sellele teemale riigiametnike klubis eraldi vestlusõhtu.

Pärast tõsiseid jutte oli humoorika etteaste aeg. Lavale kutsuti rohkesti tuntust ja kiitust kogunud püstijalakoomik Sander Õigus. Sander oli enne esinemist natuke pabinas ja uuris, kas ta peab tegema väga viisakaid nalju – tegu ju ikkagi riigiametnikega. Julgustasime teda esinema südametunnistuse järgi ja nii, et rahval oleks lõbus. Sander säras laval juba kuulsaks saanud naljalugudega ja valjult kõlavad naerupahvakud andsid tunnistust, et need meeldisid publikule vägagi. Näiteks üks nali algab nii: „Läksin poodi ja ütlesin, et vabandust … sest meil peab ju vabandust paluma, kui soovid mõnd teenust saada“. Meeleolukas etteaste kestis umbes pool tundi ja oli täpselt parasjagu pikk, et kõigilt muie või naerulagin välja meelitada. Lavalt ära tulnud, andis noormees olukorrale kiire hinnangu: „Enamikule meeldis, paar inimest vaatas ka altkulmu, aga võib-olla naersid nad sisemuses.“
Nüüd oli publik korralikult üles köetud, et veelgi hoogsamalt edasi minna. Nii mõnedki olid juba peo algusest alates piielnud Terminaatori pille, ja nüüd pinge aina kasvas – millal ometi Jaagup Kreem lavale hüppab? Hetk, kui Jaagup Terminaatori esinemise välja kuulutas, saabus tõelise kärtsu ja mürtsuga. Kõik tuntud lood said ette kantud ja ilmselt ei olnud saalis kedagi, kes poleks mõnd lugu kaasa laulnud.

Kogu etteaste muutis eriti mõnusaks see, et Jaagup suhtles inimestega pidevalt: tegi iga laulu järel väikese pausi ning jagas meiega oma emotsioone, mõtteid ja eluseiku. Selline suhtlus sobis ürituse formaadi ja kuulajaskonnaga nagu valatult. Kui jõudis kätte kord esitada laulu „Torm“, millele Eda-Ines Etti on nüüd andnud uue hingamise, rääkis Jaagup, mida ta Inese tõlgendusest arvab: „Ines on imeline. Ma ei uskunud, et sellest laulust saab luua nii ilusa versiooni“. Seejärel aga saime nautida „Tormi“ Terminaatori vapustavas esituses.

Jaagup tõdes, et tal ei avane just sageli võimalust esineda publikule, kes teda nii pühendunult jälgib ega ole muust peomeeleolust liiga hajevil. Meie rõõmuks tuli ta lagedale ka toreda sõnumiga: „Mulle meeldib Ida-Virumaal! Ei ole aus, et suuremaid esinemisi planeeritakse vaid suurlinnadesse. Ma teen järgmine kord tuurigraafiku ise ja siis esinen siin mitu korda! Mis arvate?“ Terve saal läks särama ja täitus rõõmuhõigetega – see oli tõesti eriline hetk. Kokkuvõttes saime jälle kinnitust, et Terminaator on üks parimaid kontserdibände.

Lisaloo „Juulikuu lumi“ ajal serveeriti saalis eriti suur ja maitsev hapukooretort. See toimus väga õigel ajal, sest energiat oli kulutatud küllaga ja õhtu tipphetk oli täiel rinnal läbi elatud. Seejärel võttis koha sisse DJ Janek Tennosaar ja mängis kõike, mida rahvas soovis, uuemat ja vanemat, hoogsamat ja meloodilisemat. Inimesed tantsisid, laulsid kaasa ja nautisid ning jagasid värskeid muljeid. Fotograaf tabas kelmikaid hetki ja kokteilisegajatelgi olid käed-jalad tööd täis (serveeriti ka väga maitsvaid alkoholivabu kokteile).
Terve peo ajal seisis garderoobi ees üks läbipaistev kast, mis tõmbas hulganisti tähelepanu. Riigiametnike klubi on võtnud ette väikese heategevusprojekti, millega kogutakse toetust meie kandi lastekodudele. Ainuüksi sel üritusel koguti ligi 300 eurot, annetusi saab teha klubi üritustel veel kuni detsembrini. Seejärel läheb klubi lastekodudele külla, tutvub toredate väiksemate ja suuremate inimestega ning annab toetuse pidulikult üle. Kui saame lastele pisutki abiks olla ja nende tuju tõsta, siis on ettevõtmine igati korda läinud.

Lõpuks tänan kõiki üritusel osalejaid, suurepäraseid esinejaid ja ürituse toetajaid. Ilma teieta ei oleks pidu saanud toimuda. Tegutseme kõik ühise eesmärgi nimel ja soovime näha oma maakonna arengut, inimeste rõõmu ja ühtehoidmist. Sellised ühisüritused aitavadki seda saavutada.

Järgmine kord tähistame Alutaguse esmamainimise päeva täpselt aasta pärast. Seni aga ootab meid ees veel üks kaalaukas tähtpäev: Eesti Vabariigi aastapäev. Sündmuse tähistamiseks korraldame veebruaris taas suurema kontserdi. Seega püsige lainel ning jälgige klubi tegevusi ja uudiseid. Väiksemate üritustega jätkame nii nagu ikka: saame kokku kaks-kolm korda nädalas vestlusõhtute või meelelahutuslike ürituste raames. Ürituste ja klubi tegevuse kohta saab infot klubi kodulehelt www.erak.ee ja projektijuht Inger Viirpalult, kui kirjutate aadressile inger.viirpalu@just.ee. Oled oodatud liituma!