Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

02/09/2016 14:16  ERAKu EV 98. aastapäeva pidustustest
Eesti Riigiametnike Klubi (ERAK) tähistas taas vabariigi sünnipäeva meeleoluka kontserdiga, kus seekord astusid üles Tanel Padar & The Sun ja Untsakad. Särav õhtu toimus Jõhvi vallavalitsuse majas, mis täitus ligi 140 pidulisega.

ERAK tähistab kaks korda aastas Eestile ja Ida-Virumaale tähtsaid sündmusi: Eesti Vabariigi aastapäeva ja maakonna esmamainimise aastapäeva ehk Alutaguse päeva. Sedapuhku oli taas kätte jõudnud aeg maha pidada üks suurejooneline pidu isamaa sünnipäeva auks.

Nagu ikka oli ERAKu sooviks eristuda oma üritusega natuke teistest samalaadsetest õhtutest ja korraldada midagi lihtsat, ent meeldejäävat. Üsna kiirelt pandi paika, et teeme kontsertürituse. Kui aga läks esinejate valimiseks, jäi kõikidest nimedest kõlama ja pani asjaosalistel silmad särama Tanel Padar & The Sun. Nemad said õhtu peaesinejateks. Kuigi nende repertuaar ja laulude valik on võimas, vajasime siiski kedagi-midagi veel, mis muudaks õhtu tervikuks ja täiuslikuks. Aga mida teha pärast võimsat ja kaasahaaravat rokikontserti? Loomulikult tantsida, tantsida ja veel kord tantsida! Ükski hea pidu ei saa lõppeda ilma keerutavate jalgadeta. Niisiis otsustasime kutsuda esinema ka ansambli Untsakad.

Algusest lõpuni oli iga selle peo aspekt eriline: toimumispaik oli Jõhvi vallavalitsuse kaunis renoveeritud maja, mis andis kogu sündmusele väga elegantse maigu; esinejateks olid Eesti parimad ja tunnustatuimad artistid; külalisteks olid oodatud kõik Ida-Virumaal avalikus sektoris töötavad inimesed, kes armastavad head muusikat. See ongi ühe õnnestunud ja meeldejääva sündmuse retsept.

Ent muidugi ei peegelda ühe inimese arvamus kõikide osalejate hinnangut. Seetõttu annangi sõna üritusel osalenutele, kes ise teile kõik ausalt ära räägivad.

Anneli: Oli väga emotsionaalne kontsert, suurepärased esinejad peaaegu koduõuel – vahva! Suur tänu korraldajatele!

Ene: Oli tore ja meeldejääv ning meeleolukas õhtu. Mulle pakkus see üritus lisaks meeldivale muusikaelamusele võimalust tutvuda vallamaja renoveeritud hoonega ka seestpoolt ja mulje oli hea. Kuna ma ei ole Jõhvi püsielanik ja neli aastat tagasi siia tööle tulles tundsin vaid paari inimest, kippusid enne ERAKu üritusi minu õhtud võõras linnas kujunema üksildasteks.
Tänu klubile olen tutvunud kohalikega mitmest eluvaldkonnast. Aastapäevaüritusel sain suhelda vallaametnike, vanglatöötajate, politseiametnike ja veel hulga meeldivate inimestega ning sel moel – töövälises õhkkonnas – vahetatud muljed ja arvamused on pannud mind tundma ennast täisõigusliku virumaalasena, kellele selle kandi mured ja rõõmud aina rohkem korda lähevad. Aitäh klubile selle eest!

Erika: Osalesin ERAKu korraldatud Eesti sünnipäeva peol nii-öelda kontvõõrana, kuivõrd ma ei ole klubi liige. Peost jäi suurepärane mulje. Kõigepealt oli huvitav kohavalik: Jõhvi raekoda on ju vallavalitsuse töökoht, kuid nagu näha, sobib ka väga hästi kontserdi- ja peopaigaks. Esinejad olid kahtlemata need magnetid, mis saalitäie ja veel natuke enamgi rahvast kohale meelitasid. Tanel Padar & The Sun ja Untsakad on väga head esinejad, kes esmapilgul väga kokku ei sobigi. Ent ERAKu peol selgus, et kaks eripalgelist kollektiivi sobivad suurepäraselt ühtaegu väärikasse ja parajalt lõbusasse õhtusse.

Heidi: Mulle meeldis väga peo ülesehitus. Oli tore vastuvõtt ja alustuseks Tanel Padar & The Suni kontsert, mis lõi mõnusa meeleolu. Üllatas pakutav õhtusöök suurepärase teeninduse ja maitsvate toitudega. Teine kontserdipool pisut ägedamas võtmes, mis pani peo käima. Sünnipäevatort ja Untsakad sobisid ka väga hästi. Paljud küll kiirustasid enne peo lõppu ära, vahest sellepärast, et järgmisel päeval tuli tööle minna. Kuid need, kes olid lõpuni, olid ka järgmisel päeval kindlasti väga rõõmsad.

Katrin: Tanel Padar & The Sun ja Untsakad muutsid oma laulude ja vahepaladega õhtu meeleolukaks. Veidi harjumatu oli õhtu algus, kui Tanelile tuli kaasa elada istudes. Põhjus selles, et kontsert algas ballaadide ja akustilise osaga. Pärast väikest pausi jätkus pidu rokivõtmes, mis pani rahva lõpuks ka tantsujalga keerutama ja ennast lava ees välja elama. Õhtu lõpuks võttis järje üle Untsakate lõbus seltskond. Järjekordne kodumaa sünnipäev sai seekord lõbusalt tähistatud. Kahju vaid, et kontserdi lõpuks oli nautijate seltskond väga napiks jäänud.

Maila: Jäin üritusega ülimalt rahule. Šampusepokaaliga algus oli traditsiooniline. Akustilises versioonis Tanelit oli päris uudne kuulata – paitas meeldivalt kõrvu. Aga üllatus oli suur, kui pärast suupisteid ja maitsvat jooja toitu kontsert jätkus: toolid lükati seina äärde  ja rahvas sai kaasa elada seistes. Kes siis suudab rokki kuulata istudes? Rahvas nautis ja tundis ennast vabalt. Kes soovis, sai veini osta. Selliseid vahvaid üritusi on teisigi olnud, aga Tanel & The Sun on muidugi omaette klass. I-le panid täpi Untsakad, kellega sai koos musitseeridagi. Tantsutallad olid tulised ja meeleolu ülev. Kokkuvõtteks igati vahva üritus. Selline peabki olema õige vabariigi aastapäev!

Olev: Esmane reaktsioon pärast kutse saamist oli: kuidas saab The Sun vallavalitsuses esineda? Võib-olla teevad koos Untsakatega rahvalikke lugusid? Ja miks peab vastuvõtt toimuma just vallamajas?! Kohale tulles nägin, et vallavalitsuse aula on siiski oodatust suurem, ja leppisin, et The Sun esineb ilmselt akustilise kavaga. Kah OK, vallavalitsus ehk ei sobigi rokikontserdiks. Kui peale vaheaega tuli The Sun välja ehedal kujul, oli ka emotsioon vastav. Rahvas tõmmati kohe käima. Tublid!

Ülo: Vabariigi aastapäeva puhul on põhiline, et oleks „pidu põues“, mida ümbritsevad asjaolud saavad üksnes võimendada või summutada. Jõhvi vallavalitsuses toimunud aastapäeva tähistamine erines heas mõttes kõiksugu ametlikest aktustest-vastuvõttudest, kus põhiaur kipub kuluma formaalsustele, kuni „pidu põues“ asendub õpitud naeratuse ja small talk’iga …
Selles võtmes oli ERAKu aastapäeva tähistamine soe ja siiras piduõhtu heas seltskonnas ning tippesinejatega.

Mis edasi?

ERAK jätkab igal nädalal vähemalt kahel õhtul mõne vahva ürituse, esinejate, väljasõitude ja toredate seltskondlike tegevustega. Suurem osa üritusi toimub Jõhvi kontserdimajas klubi privaatses ruumis. Oktoobris on terendamas taas üks suurem üritus: Alutaguse päev. Juulis ja augustis teeb aga klubi väikese pausi, et septembris taas uue hooga alustada.

Usun, et klubiõhtud muutuvad aina mitmekesisemaks, põnevamaks ja meeldejäävamaks. Mõjukad poliitikud, arvamusliidrid, kirjanikud, näitlejad, teadlased, ettevõtete juhid ja paljud teised tulevad alati suurima hea meelega meile külla ja meie inimestega vestlema. Võimalus nendega kohtuda on juba omaette elamus, liiatigi veel meie väikeses Jõhvis. Klubi on paljudele külalistele jätnud kustumatu mulje, toimunud on sütitavaid arutelusid ning mis kõige tähtsam: oleme ühiselt nautinud meie õhtuid ja elu Ida-Virumaal.
Toon ka ühe toreda näite klubil külas käinud Siim Kallase muljetest: „Mulle meeldis kohtumine ERAKu liikmetega väga. Mulle istub avalik väitlus, kus saab oma väiteid proovile panna. Ja teie inimestega polnud see üldse mitte lihtne. Sain rohkesti mõtlemisainet oma seisukohtade kontrollimiseks ja viimistlemiseks. Olen valmis tulevikus uuesti tulema.“

Et suurim osa klubiürituste ideedest tuleb liikmetelt endilt, siis esmalt soovin tänada neid, kes ikka ja alati kaasa mõtlevad, ideid pakuvad ja klubi arengut tagant lükkavad. Teiseks kutsun teid kõiki üles klubile sihte seadma. Mis on sinule parim vaba aja veetmise viis? Kellega kohtuda sooviksid? Kus Ida-Virumaal seigelda sooviksid? ERAK annab endast igal juhul parima, et need soovid täide viia.

Riigiametnike klubi ruum Jõhvi kontserdimajas on avatud iga nädal teisipäevast neljapäevani kell 17–22 ning kohapeal on teenindaja, kellelt saab osta süüa ja juua. Ruumis saab vaadata telekat, kuulata muusikat, lugeda raamatuid või ajakirju, mängida lauamänge ja lihtsalt mõnusalt aega veeta. Üritused toimuvad tavaliselt kaks või kolm korda nädalas, nende kohta leiad infot kodulehelt www.erak.ee.

Klubi liige saab käia Viru vangla CrossFiti, sportliku vabavõitluse, jooga-, Pilatese ja sulgpallitrennis ning kasutada jõu- ja spordisaali ja käia ringtreeningus. Treeninguajad koos kontaktandmete ja registreerimisinfoga on kirjas klubi koduleheküljel.

ERAKu eesmärk on pakkuda Ida-Virumaa avaliku sektori töötajatele vaba aja veetmise võimalusi ning tutvustada piirkonna eripärasid. Seega on kõik Ida-Virumaa piirkonnas tegutsevad avaliku sektori töötajad oodatud liituma. Liitumistasu on 25 eurot ja igakuine liikmemaks 10 eurot. Kui sa ei ole kindel, kas soovid klubiga liituda, ent tunned huvi seal toimuva vastu, siis tule julgelt ühele vabalt valitud üritusele klubiga tutvuma ja infot ammutama. Uuri kindlasti ka klubi kodulehekülge ja küsimuste või ettepanekute korral pane kiri teele aadressil inger.viirpalu@just.ee