Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

13/05/2016 15:00  31.05.16. Vestlusõhtu neurokirurg Toomas Asseriga: "Arstiabi raamistatud võimekus"
31. mail on Eesti Riigiametnike Klubil külas neurokirurg Toomas Asser, kellega peame maha ühe põneva vestlusõhtu teemal "Arstiabi raamistatud võimekus". 

Toomas Asser

Anna osalemise soovist teada: inger.viirpalu@just.ee / 58282307


Toomas Asser on kadestamisväärselt suure töövõimega ning tal on õnnestunud edukalt ühendada töö õppejõu, teadlase ning praktiseeriva arstina. Ta on aktiivne neurokirurg, kes on spetsialiseerunud aju veresoonte haiguste ning hüpofüüsi piirkonna kasvajate kirurgilisele ravile. Tema teadustöö peamised teemad on olnud vaskulaarne neurokirurgia, neuroonkoloogia ning Parkinsoni tõbi. Ta on avaldanud 50 publikatsiooni rahvusvaheliselt tunnustatud eelretsenseeritavates ajakirjades. Asseri juhendamisel on valminud kaheksa doktoritööd.

Alates 2011. aastast on Toomas Asser Eesti teaduste akadeemia liige ning on selle arstiteaduse ja tervishoiustrateegia alalise komisjoni liige. Aastatel 2000–2009 oli ta arstiteaduskonna dekaan ning on praegu ülikooli nõukogu liige. Ta on aktiivselt tegev ka rahvusvahelisel tasandil, olles Euroopa neurokirurgide assotsiatsiooni asepresident.

Aastal 2013 autasustas vabariigi president Toomas Asserit Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgiga. (Allikas: Tartu Ülikooli ajakiri)