Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

27/04/2016 14:28  03.05.16. Vestlusõhtu: Mees, kes uurib kosmost
3. mail kell 18 on Eesti Riigiametnike Klubil külas erakordselt põnev inimene - Eesti Tuntuim astrofotograaf ja ärimees Raivo Hein! Tule kindlasti kuulama! 


PS! Täna saab klubis süüa-juua osta sularaha eest ja Sind abistab kõige vajalikuga Inger :). 

Raivo Hein (sündinud 23. novembril 1966) on Interneti-ärimees, kelle loodud on Eesti suurim tööpakkumisteportaal CV Keskus.

Hilisemalt on Raivo Hein tegutsenud panganduses (LHV Group), energeetikas (Nelja Energia), jaekaubanduses (Puumarket) ja kinnisvarainvestorina.

Raivo Hein on ka Eesti tuntum astrofotograaf. Tema taevapiltidest on välja antud raamat "Taeva puudutus", mis ilmus 2011. aasta detsembris. Raamatu pildid on üles võetud temale kuuluvates Tallinnas Veskimöldres ja Saaremaal Selgase külas asuvates observatooriumites. 2013. aastal viis Hein oma Veskimöldres asuva observatooriumi üle Selgasele. Vanemas nendest on monteeringuks Paramount ja teleskoobiks Planewave 17" CDK tüüpi peegelteleskoop. Uuemas ASA N12" teleskoop ja ASA DDM 60 pro monteering.

Raivo Hein on ostnud pileti Briti ettevõtja sir Richard Bransoni loodud ettevõtte Virgin Galactic poolt korraldatavale kosmosereisile.

Aastal 2014 valmis Allfilmis Heini Drui loodud dokumentaalfilm "Otsides valgust", mis räägib Raivo Heina astronoomiahuvist ja plaanist lennata Richard BransonVirgin Galactickosmoselennukiga avakosmosesse.