Eesti English Русский
«
»

 Uudised (1)Uudiste arhiiv
 22/05/18 ERAK mai sündmused 

Uudised

28/04/2016 18:13  11.05.16. Vestlusõhtu: riigikontrolör Alar Karis „Targa riigivalitsemise võimalikkusest“
11. mail kell 18 vestleme Eesti Riigiametnike Klubis riigikontrolöri Alar Karisega teemal „Targa riigivalitsemise võimalikkusest“

Osalemise soovist anna teada hiljemalt 9. maiks: inger.viirpalu@just.ee

Esineja kohta:

Riigikogu nimetas Tartu Ülikooli endise rektori Alar Karise riigikontrolöri ametisse 26. märtsil 2013. Ta sai parlamendilt laiapõhjalise toetuse: tema poolt hääletas kolm neljandikku (76) Riigikogu liikmetest, vastu oli neli ja kolm jäi erapooletuks.

Ametisse astus Alar Karis 8. aprillil 2013, andes ametivande Riigikogu ees. Riigikontrolöri ametiaeg on viis aastat, mille lõppedes võib president esitada Riigikogule senise riigikontrolöri kandidatuuri uueks ametiajaks.

Riigikontrolör Alar Karis on sündinud 26. märtsil 1958 Tartus, lõpetanud 1976. aastal Tartu 2. Keskkooli (Miina Härma Gümnaasium) ja 1981. aastal Eesti Põllumajandusakadeemia. 1987. aastast on ta teaduste kandidaat. Hiljem on ta töötanud mitme ülikooli juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis. Teadlasena on ta keskendunud molekulaargeneetikale. Alates 1999. aastast on Karis Tartu Ülikooli professor, riigikontrolöriks oleku ajaks on ta peatanud aktiivse tegevuse õppejõuna. Alar Karise teadustööd on Eesti teadlastest kõige tsiteeritumate hulgas.

Alates 2000ndate esimesest poolest on Alar Karis laiemalt tegelenud Eesti riigi ja ühiskonna ülesehitamise küsimustega. Aastatel 2003–2007 oli Karis Eesti Maaülikooli rektor ja aastatel 2007−2012 rektor Tartu Ülikoolis, kus tegi mitmeid reforme, et Eesti kõrghariduse andmist rahvusvahelistada, avardada nii õpetamse kui ka õppimise horisonti.

Ta on Vabariigi Presidendi mõttekoja liige, olnud Eestimaa Looduse Fondi nõukogu liige, Euroopa Ülikoolide Assotsiatsiooni nõukogu liige, Eesti Arengufondi nõukogu esimees, Ettevõtluse Arendamise Sihtasustuse ettevõtlus- ja elukeskkonna arendusdivisjoni nõukoja liige jne. Alar Karis juhtis riigikontrolöriks nimetamiseni ka Eesti kõrgkoolide juhte koondavat Rektorite Nõukogu.

Vabariigi president on autasustanud Alar Karist 2007. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Tal on ka Rootsi Kuningriigi Põhjatähe III klassi orden ja Belgia Kuningriigi Leopoldi orden. Allikas: www.riigikontroll.ee